september 2016

Innkalling til årsmøte Lagt inn torsdag 29. september 2016 av nsklnews Medlemmene innkalles herved til årsmøte på Varpet. Innkallingen kunngjøres også i Varingen, på lagets hjemmeside og ellers pr epost til medlemmene.

Saker til årsmøtet må være styret i hende mandag 24. oktober 2016.

Vis vedlegg (11 kb)

Klassesetting mv. for 2017 m.m. - nytt fra Norges Skytterstyre Lagt inn lørdag 24. september 2016 av pel Klassesetting for 2017(basert på resultater i 2016).

Norges Skytterstyre har vedtatt å sette opp klassesettingsgrensene til klasse 4 og 5 foran sesongen 2017. Begge kravene løftes med ett poeng, slik at kravet for å gå opp i klasse 4 blir 231 poeng, mens kravet for å gå opp i klasse 5 blir 241 poeng. For øvrig er det ingen endringer i klassesettingskravene.

Se ellers hele nyheten her, inklusiv regler for Eldre junior:
https://www.dfs.no/aktuelt-na/nyheter/2016/nytt-fra-norges-skytterstyre/

Oppstart innendørstrening på 15m Lagt inn torsdag 22. september 2016 av pel Vi har nå kommet så langt ut i september at det er på tide å planlegge innendørssesongen på 15m.

Et lite knippe flinke personer i og rundt ungdomsgruppen har vasket rundt og istandsatt banen på Varpet slik at det fra kommende uke er klart for trening for fullt. Takk for god jobb!

Onsdager - seniortrening, første lag skyter ca kl 18.30.
Torsdager - ungdomstrening, første lag skyter ca kl 18.00.

Eventuelle nye skyttere ønskes velkommen begge dager.

Vi minner også om vårt åpne høststevne på 15m i perioden 19-23.10, hvor påmeldingen er godt i gang (224 i skrivende stund). Dugnadslister vil komme etterhvert og det er da bare å melde seg på.

Da er det på høy tid å bygge om våpnene til innendørssesongen for de som trenger det, og så ses vi på innendørsbanen på Varpet utover høsten/vinteren.

Styret

Tre medaljer i Romeriksblinkfinalen Lagt inn søndag 11. september 2016 av pel I går ble Romeriksblinkens finaleskyting unnagjort oppe i Skogbygden og det skulle vise seg at de fem nittedølene som var kvalifisert for finalene var lystne på mer enn bare en plass i finalen. Da innledende var unnagjort så viste det seg tre av dem også var klare for superfinalene. Dette var Helene i klasse R, Truls i klasse ER og Sindre i klasse J.

Også i superfinalene bet de godt fra seg og særlig godt skjøt Truls som lå som nummer 6 (basert på innertiere) før finaleskuddene - fem i serie og fem enkle liggende. Han prikket 100 med 7 inne og endte opp med gode 349/7. Da ble det opp på tredjeplass og fortjent medalje på ham. Også søsknene Helene og Sindre skjøt bra sammenlignet med de øvrige og Helene kapret andreplassen i R med 343, mens Sindre fikk tredjeplassen i J med 345.
Vi gratulerer med god skyting og medaljer i det som vel markerer en sesongavslutning for mange Akershusskyttere. I tilfelle en god måte å avrunde sesongen på for våre flinke ungdommer.

Iver Myrvangs minnepokal 2016 Lagt inn mandag 5. september 2016 av pel Samtidig med skytingen om hurtigpokalene ble det torsdag også skutt om Iver Myrvangs minnepokal på 200m. Dette er skyting med ordinært 35-skudds mesterskapsprogram - alle klasser kan delta, men programmet er som for klasse 3-5 for alle.

Det var bra deltagelse i finværet og en verdig mester ble kåret gjennom Knut Atle Sørskogen Stovner som skjøt til 239 og 337 poeng på 25 og 35 skudd. Det holdt til en soleklar seier foran junioren Sindre Olafsen som fikk gode 331 poeng på seniorprogrammet. Resultatene finner dere i vedlegget.

Vis vedlegg (4 kb)

Klubbmestere i stang- og felthurtigskyting 2016 er nå kåret Lagt inn mandag 5. september 2016 av pel Torsdag forrige uke ble det avholdt klubbmesterskap i hurtigskyting på Varpet.

Det var bra oppmøte og godt skytevær når klubbmesterne i stang og stuper ble kåret. Årets raskeste nittedøl ble Alexander Bangtson som fikk 17 treff på stangen, rangert foran Sindre Olafsen som også hadde 17 treff, men Alexander fikk 9 på langholdet og Sindre fikk 7. Godt og raskt skutt av to av våre unggutter og flere fulgte tett på, se resultatene i vedlegget.

Alexander skulle også vise seg å være bevegelig, rask og treffsikker på stupern. Han ble igjen best med 10,50 sekunder. Grunnet forsinkelse i anvisningen på elektronikken så var gjennomføringen i realiteten ennå raskere så det er ingen tvil om at dette var godt gjennomført. Det ble også seier med klar margin idet Rune Dahl som fulgte på andreplass fikk 13,40 sekunder. Også disse resultatene finnere dere i vedlegget.

Alexander ble da dobbeltmester og fikk napp i begge hurtigpokalene. Han kan med rette tituleres årets "cowboy".

Vi gratulerer dobbeltmesteren!


Vis vedlegg (6 kb)