Hopp til hovedinnhold

Østlandscup for seniorer - Spydeberg for sterke

I Østlandscupen for seniorer var det åtte forventningsfulle skyttere som reiste ned til Spydeberg for å måle seg med hjemmelaget. Tilfeldighetene i trekningen gjorde at dette var en motstander innenfor rekkevidde - ja for begge lag skjøt til 2 655 i første runde.

Det var mye bra skyting, men også noe å forbedre. Knut Atle Sørskogen Stovner ble beste skytter av de 16 med knallsterke 244 og 341(12*). Ny pers og over opprykkskravet til kl 5 for tredje gang i år på ham er sterke saker. Det ble også 341 (8*)på Bjørn Dahl i kl V55 og på Runar Sørensen fra Spydeberg(7*).

Når alt var talt opp var det likevel Spydeberg som var jevnest og til slutt også best samlet for åtte skyttere. Vi fikk da også en noe lavere sum enn i første runde med 2 639, mot Spydeberg sine 2 665.

Dermed er årets Ø-cup over for vår del, men vi tar med oss at vi leverer bra som lag i to runder og ikke minst at vi har seniorskyttere å ta av til å fortsatt kunne være med i denne cupen. Vi forsøker igjen neste år.

Resultatene følger vedlagt.