Hopp til hovedinnhold

Fullklaff for Sindre på felten i Ski (Oppdatert)

Dagen i dag ble historisk for Sindre Olafsen idet han under finfeltstevnet ute i Ski prikket inn det maksimale resultatet 30/30. Det er fem hold på rad med 6 treff i innertreff-sonen av feltskiva, og er en fantastisk god prestasjon som det ikke er alle forunt å oppnå. At det også var noe krevende vindforhold i dag gjør ikke prestasjonen mindre, selv om han skyter med grovkaliber så påvirkes både kulebane og i noen tilfeller også liggestillingen. Når man har skutt 30/30 så vet man at man har vunnet så lenge det ikke er etterfølgende finale. Man kan ikke bli rangert bak noen og det dårligste man da kan oppnå er delt seier. Vi gratulerer så mye med prestasjonen og det som ble en sterk seier.
I tillegg til Sindre sin fantastiske prestasjon var det også mer å glede seg over ute i Ski. Knut Atle Sørskogen Stovner prikket nemlig også inn 30 treff i juniorklassen og med hele 23 innertreff så holdt det til en flott tredjeplass og bronsemedalje. Vinner her ble Anders Madsen fra Oslo Østre med 30/26.
I klasse Rekrutt ble summene denne gangen noe lavere enn vanlig på grunn av de nevnte vindforholdene, men Amadeus Wang klarte seg rimelig bra likevel og fikk opp 26 treff og 14 innertreff. Det også ham en flott tredjeplass og bronsemedalje, kun etter innertreff bak sølvet, men to treff bak vinneren Julie Johannessen fra Fredrikstad. Godt å se at Amadeus er i gang med felten igjen, han var jo en av de aller beste i denne klassen i forrige sesong. Også Truls Kluften havnet på premieplass i denne klassen med et brukbart resultat på 23/9. Dette holdt til en åttendeplass denne gangen.
Helene Olafsen i Aspirant fortsetter også fremgangen og fikk denne gangen 22/5 på sin runde. Denne jenta får vi nok høre mere til.

Med en pallplass i hver av de tre ungdomsklassene og den soleklare vinneren i Eldre Rekrutt er det all grunn til å glede seg med de gode ungdommene våre.

Resultatene er lagt ut her:
http://www.dfs.no/aktuelt-na/resultater/?eventId=132797