Hopp til hovedinnhold

Status 15-metersbanen

Vi var nødt til å avlyse treningene i forrige uke for å ivareta alles helse, skyting uten ventilasjon gir ikke god nok luftkvalitet. Vi har hatt servicemann fra leverandøren på anlegget og utsuget virker nå som det skal. Pumpa som blåser luft inn virker imidlertid fortsatt ikke. Ny pumpe er bestilt og vil bli montert så snart den ankommer. Styret vurderer at det er forsvarlig å skyte, gitt at døra inn til standplass holdes åpen, dette sikrer tilstrekkelig tilførsel av luft bak skytterne.

For skyteskolen vil dette si at avsluttningen med konkurranse, medaljer og diplomer går som normalt i dag tirsdag 15 desember.
Juleavslutningen som er terminfestet på torsdag går også som planlagt. Til da er det også fortsatt håp om å få anlegget 100% i orden.