Hopp til hovedinnhold

Nittedalsstevnet

11.–14. mai 2016 • Bane • Åpent stevne
343 deltakere
fra 85 skytterlag
Dokumenter
Tidtabell
Resultatservice
Resultatweb
10-på-topp
Medaljer
Skytetid de beste
Finn skytter
Statistikk
Utvikling påmeldte
Påmeldte pr klasse
Påmeldte pr skytterlag
Deltagerstatistikk
Tidligere stevnevinnere

Stevnet ble gjennomført i fint skytevær. Onsdag, torsdag og fredag var det veldig gode skyteforhold, mens det på lørdag var litt lett, men lur vind i vimplene. Det hindret ikke Peter Sørli fra Greipstad å skyte 349/35* og med det vinne årets stevne.

Til slutt et hjertesukk. Det var hele 77 flere skyttere som var påmeldt. På lørdag var kapasiteten på 100m sprengt i henhold til forhåndspåmeldingene, men når stevnet var over var det 30 ledige plasser i beste skytetid!
70(!) av de påmeldte som ikke møtte var på lørdag!


Overskrift Bilde Utdrag Opprettet
Årets Nittedalstevne er avsluttet Lørdagen ble litt mer utfordrende med hensyn til vind sammenlignet med de foregående dagene. Likevel kom stevnevinneren lørdag. Peter Sørli fra Greipstad strakk det lengste strået med en knallserie på 349 poeng, 25 innerblink. Arrangementet har gått uten problemer.
Peter Sørli med et kjemperesultat i lag 20 Peter Greipstadskytteren er i tet med 349 poeng og hele 25 innerblink. Etter 25 skudd stod det 250 poeng, men skudd nr. 2 i omgangen datt ut i nieren og Sørli endte på 349.
Fredag 13 - avsluttet skyting Fredagens skyting er avsluttet. Det har vært gode skyteforhold gjennom kvelden, selv om vi har hatt en liten bevegelse i vimplene. Ingen har klart å endre tetbildet i kveld. I klasse 3-5 leder forsatt Trond Bergan med 348 poeng. Han hadde forøvrig skive 1 i lag 1. I dag, fredag den 13.
Torsdagens skyting avsluttet Torsdagens skyting er avsluttet. Det har vert gode skyteforhold gjennom kvelden, og vi har hatt mange gode resultater. Men, ingen har klart å hamle opp med de beste fra i går. Alle lister ligger på vår hjemmeside og er oppdatert etter kveldens skytinger.
Status påmeldinger

Status 1 time før påmeldingen stenger, er at vi har 419 påmeldte til stevnet. Vi registrerer at det er gjort så mange som 20 endringer i påmeldingene i løpet av dagen.

Status påmeldinger til banestevnet Når den opprinnelige påmeldingsfristen gikk ut ved midnatt var det 422 påmeldte på stevnet vårt. Statistikkene er oppdatert.

Vi har besluttet å holde påmeldingen åpen et ekstra døgn, slik at det er mulig å melde seg på eller av eller endre på skytetidene sine for de som måtte ønske det.
Stengt skytebane pga. Pinsestevnet Vi er i full gang med klargjøring til Pinsestevnet, det betyr også at banene stenges.
200 meter er stengt fra mandag 9 mai og til stevnestart.
100 meter stenges etter trening på tirsdag 10 mai.
Ekstralag på 100m lørdag klassefordeling Det har lenge vært ganske fullt på 100m på lørdag. Vi har derfor besluttet å opprette et ekstra lag på slutten av dagen.

I øyeblikket har vi 370 påmeldte skyttere, ganske jevnt fordelt mellom 100m og 200m. Faktisk også ganske jevnt fordelt mellom klassene, se grafikken til høyre.
Status påmeldinger til banestevnet I skrivende øyeblikk er det 316 deltagere, men fortsatt er det plass til mange flere. Unntaket er på lørdagen på 100m hvor det er nesten helt fullt. Vi anmoder derfor om at skyttere som er påmeldt og som ser at de ikke får til å komme frigir plassen sin slik at andre kan få den.
Velkommen til pinsestevne i Nittedal 11.-14. mai Påmeldingen pågår på www.dfs.no
Stevnets lille side med invitasjon mm.